Брестовац списка на тајм-аут: Играјте со глава, дајте малку одговорност! (ВИДЕО)

Македонија славеше над Чиле со 32-29 и обезбеди место во главната рунда на Мундијалот во Египет. Нашата селекција во финишот имаше водство од пет погодоци, 28-23, но прими два гола во серија на осум минути до крајот по двата наши избрзани напади. Брестовац тогаш викна тајм-аут и имаше што да им каже на неговите избраници. Погледнете...