Битолчани лесно победија, ама потегот на мечот го има Бутел (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер славеше над Бутел Скопје со 27-20 и се рехабилитираше за поразот во Лигата на Европа. Сепак потегот на мечот го имаат гостинските ракометари Градимир Чаневски и Мирко Мајиќ. Голманот на Бутел собра една одбрана, упати асистенција преку целиот терен, а Мајиќ во скок ја прифати топката и погоди во голот на битолчани. Погледнете....