Атракција на Хрватите: Лучин асистира зад грб – Мариќ реализира со шрауба (ВИДЕО)

Хрватите играа доста добро после поразот во првото коло од Франција и заслужено се пласираа поонатаму и покрај сите проблеми кои ги имаат. На последниот натпревар со Украина, Хрватска постигна неколку убави голови а особено атрактивен беше оној на Мариќ кој со прекрасна шрауба го совлада противничкиот голман откако беше фантастично проигран од Лучин без гледање зад грб. Погледнете...