АТРАКЦИЈА на Мурговска – погоди од седмерец со пируета! (ВИДЕО)

Македонската интернационалка Викторија Мурговска постигна атрактивен погодок во швајцарскиот шампионат на „македонскиот“ дуел меѓу Ротвајс Тун и Винтертур. Тун славеше со 29-21, Мурговска даде два гола од пенал, додека на спротивната страна Симона Гроздановска беше стрелец на десет погодоци. Еден од погодоците на битолчанката беше атрактивен и заслужува да се погледне повеќе пати....