Искусен мајстор, стар рецепт: Брза контра + гол зад грб = Дејан Манасков (ВИДЕО)

Вардар и Алкалоид во овие моменти го играат дерби натпреварот од 4 коло во суперлигашкото друштво. Еден од головите од првиот дел што треба да се одбележи е оној на левото крило на Вардар, Дејан Манасков. Во еден контранапад, атрактивно со удар од зад грб во скок го совлада голманот Благојче Трајкоски за воодушевување на публиката во „Јане Сандански“. Погледнете...