понеделник, август 15, 2022

Атмосферата се загрева – ќе се бие битка на теренот, ама и на трибините! (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

[soliloquy id=”121290″]

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва го игра последниот натпревар од групната фаза на Европското превнство во Австрија, Норвешка и Шведска. Ривал ќе ни биде домаќинот, а во Виена покрај битката на теренот во „Штадхале Арена“ ќе има битка и на трибините меѓу домашните навивачи и на„Фалангата“. За разликата од дуелот со Чешка, помалку наши навивачи ќе бидат во салата, но и покрај тоа, ќе се потрудат да бидат погласни од многу домаќини.