Атанасијевиќ за 24Ракомет ТВ: Разликата не е вистински одраз на силите меѓу двете екипи (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер загуби вторпат на домашен терен во третиот натпревар од Лигата на Европа, овојпат од германскиот Фуксе Берлин со 43-34. Левиот бек Павле Атанасијевиќ имаше одличен натпревар против „лисиците“, но тоа не беше доволно. Тој вели дека високата разлика на крајот не е вистинскиот одраз на силите меѓу двете екипи. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....