Акробатски скок на Вујовиќ да спаси топка – ниту мрежата не го запре (ВИДЕО)

Селекцијата на Црна Гора ги заврши настапите на Европското првенство со пораз од Исланд со 34-24, а најдобар стрелец кај изненадувањето беше Милош Вујовиќ со 11 голови. Тој одигра пожртвувано при еден контранапад, кога се обиде да прифати топка, но беше во полн трк и заврши преку рекламите во заштитната мрежа позади головите. Сепак за среќа остана неповреден. Погледнете...