Ако си добар шутер, ниту 15 метри не се многу за погодок (ВИДЕО)

На беелорускиот првак Мешков Брест не му оди добро во Лигата на шампионите и има пет порази на пет меча. За разлика од ЛШ, на домашно тло во белоруската лига реди само победи. На мечот против Конон Гродно, прекрасен погодок од повеќе од 15 метри постигна Дмитри Санталов. Погледнете го голот од „паркинг“ на несудениот вардарец.....