Велков за 24Ракомет ТВ: Жестоката атмосфера нè понесе, можеме да го елиминираме Кремс (ВИДЕО)

 

Тиквеш славеше против австрискиот Кремс со 33-29 во првиот натпревар од втората рунда на Европскиот Куп. Голманот Марјан Велков имаше солидно издание на голот на кавадарчани, а вели дека неговиот тим има сили да биде вкупен победник во двомечот со незгодниот австриски претставник. Целосната изјава на Велков погледнете ја во видео прилогот...