Пролет со една нога во плејоф – прилепчани ќе се борат до крај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прилеп – Пролет


Мечот кој за двете екипи беше на работ „да се биде или не“ го добија скопјани со 22-19, и сега Пролет е на чекор до нов пласман во плејофот. Домашните ракометари имаа резултат и беа во игра во поголем дел од средбата. Дури н акрај направиј агрешки кои беа казнети. Теоретски ништо не е загубено за Прилеп, но ќе биде навистина тешко да се направи подвиг. До последното коло ќе се борат, барем за повеќе бодови да се пренесат во следната фаза.