„Лавиците“ од Ѓорче покажаа „кој е кој“ во женскиот ракомет (ФОТОГАЛЕРИЈА)

 

Ѓорче Петров – Чаир

Требаше да биде дерби на колото во женската лига, но шампионот Ѓорче Петров за само едно полувреме покажа „кој е кој“ во салата и во првенството. До крај ја зголеми разликата и го испрати Чаир дома со полна мрежа (45-29. Слободанка Кицоска „фрлаше милиметарски контрио“, а Анастасија Николовска погодуваше. Одбраната „збиена, агресивна и подвижна“. Чаир во вториот дел намали на седум гола, ама потоа потона.