Кога среќата се дели, тогаш е поголема: Ракометарите на Тиквеш и „Лозари“ славеа заедно (ВИДЕО)

Кавадаречката публика ги поздрави ракометарите на Тиквеш по триумфот над австрискиот Кремс со 33-29 во првиот натпревар од втората рунда во Европскиот Куп. Дебито на кавадарчани во Европа беше победничко, а радоста по мечот ракометарите ја споделија со верната навивачка група „Лозари“, која од првата до последната минута без прекин беше осмиот играч. Погледнете дел од славјето на навивачите и ракометарите....