Koнгоанците покажаа како треба: На деби победата се израдуваа како за титула светски првак (ВИДЕО)

Репрезентативците на Конго и понатаму се главна атракција на Светското првенство, а денеска се израдуваа како да ја освоиле титулата светски шампиони. Тие на средбата против Ангола забележаа победа од 32:31, а тоа е нивна прва победа на Мундијалите. Овој триумф донесе голема радост бидејќи деби во деби настапот на Светските првенства. Играчите од Конго танцуваа, а како изгледаше овој танц можете да погледнете.