РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
122006
211003
311003
421013
521013
620020
720020

РК ГОЛДЕН АРТ-КЛ7 

Кулминација на работата со млади категории, преку летниот ракометен камп и младинската ракометна академија. Брендот Кирил Лазаров ја продолжи својата ракометна приказна на македонската сцена со сениорски клуб. Целта на клубот кој од август 2019 стана нов ракометен субјект во Првата лига, беше влез во Супер лигата преку квалитетен тренажен процес и професионален развој на младите играчи. Стратегијата до која се држи и работи Р.К. “Golden Art KL7” е афирмација на млади македонски талентирани играчи, која покажа резултати во досегашниот дел од првенството.

Со овој чекор напред и учество во најсилната домашна лига ќе се засили и досегашната обемна работа, но и мотив за постигнување на повисоки резултати. Со ангажманот на талентираните млади домашни играчи, максимална посветеност и работа покажуваат дека може и мора да се даде можност на младите македонски ракометари.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Цела екипа на КЛ 7 во изолација, 16 позитивни на Ковид 19

Новата сезона во Супер машката лига стартуваше пред една недела, а после само две кола се појавија првите проблеми со коронавирусот. Еден комплетен тим...

Радовиш доби силен отпор од КЛ 7, но не дозволи изненадување

Екипата на Радовиш после поразот на стартот од сезоната на гостувањето кај составот на Астраион пред своја публика не дозволи проблеми против тимот на...

Охриѓани без мака против КЛ7

Тимот на Охрид ги освои првите бодови на стартот на новата сезона во суперлигашкото друштво. Избраниците на Раде Стојановиќ славеа на гостувањето кај новиот...

КЛ7 има нов дом – ќе игра во СЦ „Борис Трајковски“

Најмладиот суперлигаш КЛ7 во деби сезоната од елитната конкуренција ќе настапува во нова сала. Натпреварите од Првата лига и од младинските конкуренции, во минатата сезона...

Суперлигата стартува во петок, нè чекаат интересни двобои!

Со натпреварот меѓу Металург и Еурофарм Пелистер 2, ќе биде означен стартот на новата сезона во македонскиот ракомет. Оваа сезона во суперлигашката конкуренција ќе има...