РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
112120036
21280424
31261519
41251616
51250715
61231810
71211104

РК ГОЛДЕН АРТ-КЛ7 

Кулминација на работата со млади категории, преку летниот ракометен камп и младинската ракометна академија. Брендот Кирил Лазаров ја продолжи својата ракометна приказна на македонската сцена со сениорски клуб. Целта на клубот кој од август 2019 стана нов ракометен субјект во Првата лига, беше влез во Супер лигата преку квалитетен тренажен процес и професионален развој на младите играчи. Стратегијата до која се држи и работи Р.К. “Golden Art KL7” е афирмација на млади македонски талентирани играчи, која покажа резултати во досегашниот дел од првенството.

Со овој чекор напред и учество во најсилната домашна лига ќе се засили и досегашната обемна работа, но и мотив за постигнување на повисоки резултати. Со ангажманот на талентираните млади домашни играчи, максимална посветеност и работа покажуваат дека може и мора да се даде можност на младите македонски ракометари.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Се огласи Лазаров: Благодарение на мојот бренд КЛ7, многу деца почнаа да се занимаваат...

Откако вчера беше официјализирано дека Кире Лазаров повеќе не е дел од проектот Голден Арт КЛ7, на социјалните мрежи со соопштение се огласи македонската...

Металург, Тиквеш, КЛ7 и Струга ќе се борат за титулата на пионерскиот Ф4

По крајот на групната фаза, в среда на 30 јуни, ќе се одигра завршницата во машкото пионерско првенство на Македонија. Домаќин ќе биде екипата на...

Матлиески: Јас сум голем работник и можам да ветам многу работа, тренинг и посветеност

Тренер со селекторско педигре од национални селекции на Македонија е изборот на ГА КЛ7 за шеф на стручниот штаб во следните две години. Како што...

Поранешен селектор ќе биде нов тренер на ГА КЛ7

Тимот на ГА КЛ7 во новата натпреварувачка сезона во прволигашкото друштво ќе има нов предводник со кој ќе се обиде експресно да се врати...

Игор Котевски не е повеќе тренер на КЛ7

Тимот на КЛ7, кој сезонава испадна од суперлигашкото друштво, ќе има нов тренер за следната сезона. Досегашниот тренер Игор Котевски нема да биде повеќе на...