РК АСТРАИОН ХАНДБОЛ

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
122006
211003
311003
421013
521013
620020
720020

РК АСТРАИОН ХАНДБОЛ

Проект започнат како школо за ракомет, во 2015 прераснува во спортски клуб, кој се натпреарува во машката Прва лига. Струмичкиот ракометен колектив по Зомимак М, повторно го враќа елитниот македонски ракомет во спортската сала „Парк“. Оваа година ќе се обидат да обезбедат опстанок меѓу најдобрите екипи во Македонија.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Пролет освои лесни бодови против Астраион

Ракометарите на Пролет ја остварија втората победа во Супер лигата во групата А откако на домашен терен беа подобри од Астраион со 32:24. Избраниците на...

Деби радост за струмичани: Караиванов со 15 гола го среди Радовиш

Астраион и Радовиш одиграа одличен натпревар со многу борба и неизвесност до самиот крај на дуелот. Дебитантот во Супер лигата, екипата на Астраион од...

Гледајте го во ЖИВО натпреварот Астраион – Радовиш (ЛИНК)

Струмица одново ќе  може да следи суперлигашки ракомет, а гостин на првиот натпревар во сезоната е составот на Радовиш. Астраион пречекува тим кој е...

Супер машка лига: Возбудувања во Богданци и Струмица, во Скопје секаде со фаворити на...

Со натпреварите кои ќе се одиграат денеска во Скопје, Струмица и Богданци стартува новата сезона во Супер машката лига. Ова се шест средби од...

Ракометар со титула од Челинџ Купот потпиша за струмички Астраион!

Струмички Астраион го донесе првото интернационално засилување во пресрет на новата сезона. Станува збор за левиот бек од Србија, Давор Тасковиќ. Тој е искусен, 34-годишен...