Цепелинот на „словенечките“ пелистерци во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер загуби кај Загреб со 27-18 во петтото коло од Лигата на шампионите, но мала утеха за битолчани ќе биде тоа што голот со цепелин на словенечкиот десен бек Нејц Цехте влезе во ТОП 5 голови на колото. По асистенцијата на неговиот сонародник, Домен Тајник, Цехте погоди во голот на хрватскиот шампион. Погледнете....