📷 Пенал-мајсторот Галевски му донесе историски трофеј на тимот

КУП Финале 2024: Алкалоид – Еурофарм Пелистер

Ракометарите на Еурофарм Пелистер не успеаја да го вратат Куп трофејот во своите вритини по 19 години и загубија од „сино-белите“ од Автокоманда со 25-23. Битолчани беа во негатива во поголем дел, потоа направија пресврт, но дозволија ривалите да се вратат во игра. До крајот имаше голема драма, па мораше победникот да се реши на пенали. Јунак на тимот од Автокоманда беше Иван Галевски кој одбрани два пенали....