📷 „Лавиците“ со победнички печат на трофејната сезона

Ѓорче Петров – Астибо

Ракометарките на Ѓорче Петров третпат во серија ја освоија титулата во Женската лига и на мечот против Астибо ги добија заслужените медали и пехарот од Ракометната федерација на Македонија. Ова за „лавиците“ од Ѓорче Петров е јубилејна 20 титула во првенството на Македонија, која сигурно ќе биде мотив за уште поголеми успеси на домашна и меѓународна сцена.