📷 Ѓорче Петров останува лидер, ама Металург сега се вклучи во борба за титулата

Ѓорче Петров – Металург А – ГАЛЕРИЈА

Актуелниот шампион во женска конкуренција после 11 месеци губи поени во домашното првенство. Овојпат за двата загубени бодови беше решени во последните секудни од мечот. Судиите мораа повеќе од четири минути да гледаат видео снимка со лош квалитет, за да се утврди дали е гол или не. Н акрајот решија дека резултатот е тој, 25-25. Металург Автокоманда со овој бод останува се уште теоретски во игра за титулата, и сега заостанува шест бода во однос на ѓорчепетровки. До крај остануваат уште десет кола за играње.