🎥 За Солуна, за Стамбола, Битола не давам – еве како пелистерци славеа со „Чкембари“

Еурофарм Пелистер го доби дербито против Вардар со 27-21, а победата и трите бода на битолчани има носат прво место на табелата во плеј-офот. По триумфот над големиот ривал победата беше прославеа со „Чкембари“ со легендарната „Ако одам во Битола“. Погледнете...