🎥 Со четири гајби пиво се славеше титулата – ѕирнете во соблекувалната на Франција

Селекцијата на Франција по четврти пат стана европски првак, откако во драматично финале по продолженија славеше против Данска со 33-31. Французите по мечот прославија во соблекувалната каде веќе ги чекаа подготвени четири гајби пиво пред доделувањето на медалите. Погледнете како славеа новите европски шампиони....