🎥 Кузмановски: Сакам цела Македонија да е во моето срце – сите да видат какво чувство имам

Македонија слави нов пласман на Мундијалот откако ги победи Фарски Острови со 34-26 и ја надмина негативата од првиот натпревар од седум гола. Еден од лидерите на нашата селекција беше Филип Кузмановски, кој не можеше да ги сокрие емоциите. Левиот бек беше многу среќен по новиот пласман на СП, а целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....