🎥 Кога не сака – не сака: Топката удри три пати во стативите и не влезе во голот❗

Во Скопје заврши Светското првенство за младинки, а еден интересен момент го одбележа мечот меѓу Бразил и Шпанија. Шпанската репрезентативка шутираше седмерец, топката дури три пати удри во двете стативи и се одби надвор од голот....