🎥 Химната на Македонија одекна од 7.000 грла во „Борис Трајковски“

Машката репрезентација на Македонија го игра реваншот против Фарски Острови од баражот за Светското првенство 2025 година. Македонската химна одекна во СЦ „Борис Трајковски“ од околу 7.000 грла и публиката уште од стартот направи атмосфеера која треба да им помогне на ракометарите во обидот да ја надминат негативата од седум гола од првиот меч.