Јовиќ за 24Ракомет ТВ: Ако не се поправиме во сите сегменти, ќе имаме големи проблеми (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер загуби во Супер Купот од Вардар со 30-26 и остана без трофеј пред стартот на Лигата на шампионите. Тренерот Александар Јовиќ вели дека неговите избраници мора да ја поправат играта во сите сегменти, инаку ќе имаат големи проблеми на следните натпревари. Тој вели дека ракометарите не го испочитувале договорот пред натпреварот и дека мора да се работи на тоа. Целосната изјава на Јовиќ погледнете ја во видео прилогот....