Јанц за 24Ракомет: Сите ќе навиваат против нас, но…(ВИДЕО)

Европскиот првак Барселона ќе се обиде да ја продолжи победничката низа во Келн и да ја освои третата титула по ред. Но за тоа се прашува и полуфиналниот ривал Магдебург, кој два пати ги совлада каталонците на последните две средби. Десното крило Блаж Јанц, вели дека можеби сите ќе навиваат против Барса, но дека тие ќе дадат се од себе да обезбедат ново финале. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...