ЈАГОДА НА ШЛАГ: Цепелинот на Лазаров во ТОП 5 голови во Франција (ВИДЕО)

Кире Лазаров го одигра последниот натпревар за Нант на домашен терен, а неговиот тим славеше убедливо со 32-18 против Тулуз. Еден од погодоците на македонската легенда се најде во ТОП 5 на последното коло во францускиот шампионат. Погледнете го цепелинот на Лазаров и Балагер...