Ѓукиќ за 24Ракомет ТВ: Беше психички тешко, но се боревме феноменално до самиот крај

Вардар по голема борба славеше над Еурофарм Пелистер со 23-22 во финалето на завршниот турнир од Купот на Македонија и го освои 15. трофеј во ова натпреварување. Српскиот репрезентативец Дарко Ѓукиќ беше меѓу најдобрите поединци во „црвено-црниот“ тим, а тој вели дека психички било многу тешко да се врати тимот во игра по серија од 8-0 на ривалот. Целата изјава на Ѓукиќ погледнете ја во видео прилогот....