Червар се збуни среде емисија во живо: Како се викаше оној малиот…оној нашиот? (ВИДЕО)

Lino Červar nakon utakmice s Bjelorusijom

'Uživao sam vodeći ovu utakmicu. Obrana je bila nevjerojatno jaka, bili su nemoćni. Igrali smo mudro i raznovrstno u napadu. Ali u jednom smo trenutku pali pa su nam zabili par pogodaka. To nam se ne smije događati“, rekao je izbornik Červar našoj Ines Godi nakon utakmice! 👇

Публикувахте от Vrijeme je za rukomet в Събота, 11 януари 2020 г.

Хрватска забележа втора победа на Европското првенство откако славеше над Белорусија со 27-20, а селекторот Лино Червар за време на изјавата во живо по мечот на „РТЛ“ имаше еден гаф. Во студиото на оваа ТВ куќа беа Петар Метличиќ, Драго Вуковиќ и Никша Калеб, тројца играчи од златната генерација на Хрватска, кои прснаа од смеа кога го Червар не можеше да се сети на името на еден од нив - Вуковиќ. „Тоа се три олимпијци и тоа златни. И Перо и Никша и оној малиот, оној нашиот... нормално. Драго! Драго Вуковиќ“, му дошепна Игор Карачиќ. Смеата беше присутна и во Грац и во студиото во Загреб, но Вуковиќ сигурно не му се налути на искусниот стратег што му го заборави името.