Чаневски, Ристовски, Кантегрел, Хендави…со ТОП 10 одбрани во СЕХА за февруари (ВИДЕО)

Медиа тимот на СЕХА лига ги објави најдобрите десет одбрани за месец февруари, а во изборот доминираат голманите на македонските екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер. Погледнете ги ТОП 10 одбраните во регионалното натпреварување меѓу кои оние на Градимир Чаневски, Карим Хендави, Борко Ристовски, Робин Кантегрел...