Чаневски за 24Ракомет ТВ: Бутел Скопје го очекува добра сезона (ВИДЕО)

Бутел Скопје стартуваше со реми, 23-23, со екипата на домаќинот на Струшкиот турнир. Иако имаа шанса за триумф, сепак примија погодок во последните секунди. Голманот Градимир Чаневски oчекува добра сезона со новиот клуб Бутел, во кој се пресели по пет сезони во Еурофарм Пелистер. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...