Циндриќ за 24Ракомет ТВ: На никој не може да му се замери, сите дадоа се од себе (ВИДЕО)

Европскиот првак Барселона не успеа да се пласира во финалето на Лигата на шампионите и ќе нема можност да ја брани титулата. Каталонците загубија на пенали од германскиот Магдебург и ќе им остане утехата да се борат за трето мести. Екс вардарецот Лука Циндриќ беше меѓу најдобрите поединци кај Барса, а после поразот вели дека сите го дале максимумот и не смее да му се замери на никој. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....