Цепелинот на вардарци најубав гол во СЕХА во февруари (ВИДЕО)

Медиа тимот на СЕХА лигата ги одбра најубавите погодоци за месец февруари. На првото место е цепелинот на Куни Моралес и Леонардо Дутра од Вардар, кој беше реализиран против Татран Прешов. Во ТОП 5 се најдоа и голот со лоб удар на Стојанче Стоилов исто така на мечот против словачкиот тим, како и оној на Усама Хосни од Еурофарм Пелистер на мечот со Нексе Нашице. Погледнете....