ХИТ ФРИЗУРА: Кој му ги правеше „кикиците“ на Гомеш? (ФОТО+ВИДЕО)

На натпреварот кој Португалија го загуби од Франција со 32-23, еден од најдобрите поединци беше левиот бек Андре Гомеш. Освен со головите, вниманието го привлече и со „Мики Маус“ фризурата. Погледнете....