Хенеберг ја замолкна Автокоманда – битолчани уште отсега се острат за Вардар (ВИДЕО)

 

Еурофарм Пелистер славеше на незгодното гостување кај Алкалоид со 28-27 и сега се израмни по бројот на бодови со Вардар, по 27. Клучниот гол беше дело на данскиот лев бек Себастијан Хенеберг, кој на пет секунди до крајот упати проектил во мрежата на тимот од Автокоманда и практично го отпиша од трката за титулата. Погледнете...