Фудбалерите на Порто со емотивна порака за Кинтана (ВИДЕО)

Вчера ракометот остана без Алфредо Кинтана, голманот на Порто и на португалската репрезентација. Ракометниот свет е обвиен во црно, но и целото спортско друштво на португалскиот гигант, меѓу нив и фудбалскиот клуб. На стадионот „Драгао“, фудбалерите на дербито против Спортинг Лисабон истрчаа со транспарент посветен на Кинтана - Засекогаш број 1 Кинтана“....Имаше и минута молчење пред стартот на дуелот....