Утеха за убедливиот пораз – Дупјачанец има ТОП 5 одбрана во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Металург загуби убедливо од австрискиот Фиверс со 45-30 во претпоследниот натпревар од Лигата на Европа. Како мала утеха за убедливиот пораз е тоа што една од одбраните на искусниот Даниел Дупјачанец по ударот на Лукас Хутечек се најде во ТОП 5 изборот на медиа тимот на ЕХФ. Погледнете...