четврток, септември 16, 2021

Утеха за елиминацијата: Двојната одбрана на Чаневски е најдобра во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер загуби со 35-24 од Магдебург во вториот осминафинален двобој од Лигата на Европа и ги заврши европските настапи. Мала утеха за елиминацијата може да биде тоа што двојната интервенција на голманот Градимир Чаневски е најдобра според медиа тимот на ЕХФ. Погледнете го изборот ТОП 5 одбрани меѓу кои се оние на Кристенсен, Моравски, Десбоне и Пилиповиќ...