Убава слика од Дебрецин: Македонците, Словенците, Данците…на едно место се „загреваат“ за навивање (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Машката репрезентација на Македонија денеска го игра вториот натпревар од групната фаза на Европското првенство, а ривал ќе биде Црна Гора. За разлика од мечот со Словенија, повеќе македонски навивачи ќе има на трибините на „Феникс Арена“ Тие се загреваа за мечот со Црна Гора заедно со навивачите од Данска и Словенија во центарот на унгарскиот град...