Танкоски за 24Ракомет ТВ: Овие дуели ќе ни бидат показател за тоа колку сме силни (ВИДЕО)

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што ќе биде активен во вторник на 22 август 2023.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер со победа го започна настапот на меѓународниот ракометен турнир „Крсте Андоновски-Усташ“ во Охрид, откако во дуелот со Бутел Скопје триумфираше со 32:21. Тимот на Александар Јовиќ во првиот дел наиде на силен отпор од страна на скопскиот тим, но во второто полувреме до израз дојде квалитетот меѓу двете екипи. Организаторот на играта, Марио Танкоски, за 24Ракомет ТВ ги сподели своите впечатоци по стартната победа на турнирот, како и своите очекувања за наредните дуели. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...