Талески: Од вторник не простуваме никому (ВИДЕО)

Најдобар стрелец на турнирот во Струга беше членот на Вардар, Филип Талески, со 24 погодоци. Левиот бек на македонскиот првак вели дека „црвено-црниот“ тим не е навикнат да губи, и дека овие порази во Струга ќе делуваат отрезнувачки и мотивирачки пред четвртфиналето против Нексе во регионалната СЕХА лига. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...