понеделник, јануари 24, 2022

Талеска има ТОП во раката – распали од десетина метри (ВИДЕО)

Иако има некои најави дека ќе се повлече од ракометот на крајот на оваа сезона, македонската снаа Едуарда Аморим Талеска, се чини дека уште долго може да игра на високо ниво. На натпреварот против данскиот Оденсе, кој Ѓер го доби убедливо Талеска, постигна погодок од десетина метри, кој беше прогласен за најубав на колото. Погледнете....