Сè e лесно кога си висок како кошаркар: Како Кристопанс го одбрани празниот гол на Вардар (ВИДЕО)

Вардар претрпе висок пораз на гостувањето кај Веспрем, а добрите моменти на екипата беа реткост на овој натпревар. Таков еден добар потег имаше Летонецот во дресот на Вардар. Во моментите кога играа без голман највисокиот во тимот, Даинис Кристопанас покажа дека може така лесно да се лобува и дека може да покрие скоро на сите позиции, па дури и на голманската. Во видеото во продолжение погледнете ја реакцијата на Кристопанс со која спаси сигурен гол.