СТОП за Вардар во Јане, Мешков со прв ЛШ триумф во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар – Мешков Брест (Лига на шампиони)

Вардар ги заврши натпреварите од групната фаза во Лигата на шампионите со пораз од 32:36 против Мешков Брест и зарши на дуел против Веспрем во осминафиналето. „Црвено-црните“ имаа подобро второ полувреме откако во првиот дел губеа со 12:20, но не беше доволно за да можат до нешто повеќе.

Вардар ги заврши натпреварите од групната фаза во Лигата на шампионите со пораз од 32:36 против Мешков Брест и зарши на дуел против Веспрем во осминафиналето. „Црвено-црните“ имаа подобро второ полувреме откако во првиот дел губеа со 12:20, но не беше доволно за да можат до нешто повеќе. Во текот на целата средба гостите од Белорусија беа подобриот ривал, а Вајлупов беше незадржив со 12 погодоци, додека седум имаше Скубе. Кај вардарци Дибиров беше најпрецизен со девет гола, а седум имаше Гаџа.