Столе со специјалитет изненадување за Вулф (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите против полскиот првак Келце. Еден од моментите што треба да се одбележат од првото полувреме е погодокот на капитенот Стојанче Стоилов во последните секунди. Кога бековите немаа идеја во нападот, Стоилов ги презема работите во свои раце и веднаш биеше од девет метри, па и Вулф го виде неговиот специјалитет. Погледнете....