Столе збесна на тајм-аут, Лазаров му делеше совети на Кузмановски (ВИДЕО)

Македонија загуби од Белорусија со 30-26 на последниот натпревар на Мундијалот во Египет и ќе го има најслабиот пласман на Светските првенства. При еден од тајм-аутите, капитенот Лазаров и Стоилов беа лути на помладите соиграчи и на повисок тон ги советуваа како да го организираат нападот. Погледнете....