Сте виделе ли „гол со глава“ на ракометен терен? (ВИДЕО)

Интересен погодок, каков што веројатно досега не бил виден досега на ракометен натпревар, беше постигнат на дербито меѓу Порто и Бенфика во португалскиот шампионат. Автори на овој го беа Лазар Кукиќ и Паоло Морено. Српскиот бек се дигна на скок-шут, но топката удри во главата на соиграчот Морено, кој беше на линијата од шест метри. Ударот беше толку силен што се одби од главата на Морено и го измами голманот на Порто, Алфредо Кинтана. Погледнете....