Српска конекција во Вардар: Петриќ асистира од зад грб, Ѓукиќ стрела (ВИДЕО)

Вардар загуби и на вториот натпревар од квалификациите за Лигата на Европа од Рајн Некар Левен, но погодокот на мечот го постигнаа „црвено-црните“ ракометари. Во финишот на мечот левиот бек Стефан Петриќ имаше асистенција од зад грб до неговиот сонародник Дарко Ѓукиќ, кој пак погоди од линијата од шест метри во голот на Рајн Некар Левен. Погледнете...