Се враќа ли вистинскиот Талески? Упати три прецизни проектили за едно полувреме (ВИДЕО)

Македонија губи на полувреме од Словенија со......во првиот натпревар од главната рунда на Мундијалот во Египет. Резултатот не ни оди во прилог, но ни оди во прилог тоа што Филип Талески покажа дел од своите квалитети, кои се многу оспорувани. Тој досега на три меча немаше дадено ниеден погодок на СП, а сега само за дваесетина минути на теренот ги реализираше трите обиди. Дали се враќа вистинскиот Талески? Погледнете...